W dniu 28 marca 2019 roku zapraszamy na bezpłatne konsultacje i otwarte wykłady, które będziemy prowadzili w ramach spotkania POROZMAWIAJMY O JĄKANIU. Spotkanie będzie miało miejsce w Krakowie, w budynku Uniwersytetu Pedagogicznego przy ul. R. Ingardena 4, w Sali nr 211, w godzinach 14:00 do 17:00. Zapraszamy dzieci, młodzież i osoby dorosłe.
W ramach cyklu spotkań POROZMAWIAJMY O JĄKANIU podejmujemy kwestie funkcjonowania osób jąkających (się). Spotkania mają na celu popularyzację wiedzy o jąkaniu (rozumianym jako zagadnie będące zjawiskiem społecznym) i o osobach jąkających (się). W trakcie spotkania dyskutujemy funkcjonujące w społeczeństwie „mity o jąkaniu”, które są krzywdzące i uważamy, że wyrządzają osobom jąkającym (się) szkodę.
Konsultacje są częścią spotkania z cyklu POROZMAWIAJMY O JAKANIU, które przy współpracy z Kołem Naukowym Wspierania Rozwoju Dziecka, działającym przy Instytucie Pedagogiki Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie wspólnie organizujemy w budynku Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. W ramach spotkania, dla studentów Uniwersytetu Pedagogicznego wygłosimy (otwarte) wykłady na temat: Jąkanie – od teorii do praktyki oraz Jąkanie – wyzwanie diagnostyczne i terapeutyczne. Wykład odbędą się w sali nr 212,
w godzinach 10:00 – 12:00 oraz 12:00 – 14:00. Zapraszamy do wysłuchania naszych wystąpień i do dyskusji.
Konsultacje odbywają się niezależnie od wykładów i będą prowadzone w sali nr 211 w godzinach 14:00 – 17:00. Szczegółowe informacje będzie można uzyskać w czasie dokonywania zgłoszenia udziału w badaniu diagnostycznym. W trakcie badania, oprócz stawiania diagnozy, przekazujemy diagnozowanym osobom podstawowe informacje o sposobie funkcjonowania osób jąkających w różnych sytuacjach społecznych, a także omawiamy przebieg procesu terapeutycznego oraz informujemy o efektach terapeutycznych, które pacjenci mogą uzyskać. Od ponad 20 lat, w prowadzonej przez nas Klinice Leczenia Jąkania, podejmujemy działania terapeutyczne, których celem jest uzyskanie przez naszych pacjentów trwałych efektów terapeutycznych. Wiemy o tym, że każda osoba jąkająca (się) może wyleczyć się z jąkania! My, w czasie konsultacji mówimy o tym, co musi się wydarzyć, jakie działania trzeba podjąć, aby wyleczyć się z jąkania. Udział w badaniu nie jest zobowiązaniem do rozpoczęcia terapii. Celem i intencją prowadzących jest przekazanie osobom badanym i ich rodzinom pełnej wiedzy na temat mechanizmów funkcjonowania osób jąkających (się) oraz możliwości prowadzenia efektywnych działań terapeutycznych. W badaniu diagnostycznym oraz w komunikowaniu wyników i obserwacji z badania razem z osobą diagnozowaną uczestniczą rodzice i osoby, które jej towarzyszą. Ich udział w procesie diagnostycznym jest konieczny.
Zgłoszenia udziału można dokonać pod numerami telefonu: 501 619 643 lub 500 713 022 w godzinach od 10:00 – 16:30.
Partnerzy medialni:
Radio Spektrum / Radio 17 / Czasdzieci.pl / Miastodzieci.pl